↑ Return to Zázemí

Základna Bečice

Nabízíme k pronájmu pro krátkodobé i delší akce včetně letních táborů střediskovou základnu s vybavením u Bečic na Táborsku.

 

Poloha

Vybavení
Elektřina, veškeré kuchyňské náčiní, plynový vařič, kamna, lednice, mikrovlnná trouba, základní nářadí (pila, sekera, atp.), pro letní tábory 15ks podsadových stanů, min. 2 sady tyčí na tee-pee, vojenská sprcha, tekoucí voda (z potoka), 5x suché WC.Vojenská umyvadla s kohotky na hygienu.

Dřevo
Dříví na topení a podobně, se dělá v lese okolo.(Pouze popadané stromy)

Srub
Ve srubu je kuchyně s komorou, skladem pro kuchaře, velká společenská místnost s kanadskými kamny propojená se zatepleným spacím podkrovím a další místností se stoly a palandou pro cca 8 osob, vstupní místnost z terasy, dalším místností je pokoj využívaný jako marodka nebo pokoj pro vedoucí s 2-3místy na spaní.

Okolí
Přes louku prochází červená turistická značka, po které je možné po proudu Lužnice dojít například na Stádlecký most nebo až do Bechyně. Proti proudu nejdříve potkáte zříceninu hradu Příběnice, Matoušovský mlýn a kolem Harrachovky dojdete třeba až do Tábora.

Příjezd na místo
Přímo na základnu je možné přijet dvěma způsoby. Materiál na tábory dovážíme ze strany Řepče zpevněnou lesní cestou k bývalému rekreačnímu středisku Technometra – je ale potřeba nejprve domluvit povolení k vjezdu. Materiál se poté dopravuje pramicí přes řeku.

Častěji se na místo ale dostaneme ze strany Bečic (vlak nebo autobus do Malšic, velmi málo autobusových spojů zajíždí až do Bečic), auto parkujeme na kraji lesa u transformátoru a pěšky lesní cestou scházíme dolů k řece ke srubu. Mapa příjezdu zde.

Kapacita
Cca 20 osob uvnitř srubu (spaní na matracích v zatepleném podkroví + palandy), louka cca 5000m2.

Cena
Krátkodobé akce: 50Kč / os.den pro členy Junáka
Dlouhodobé akce (nad týden, typicky letní tábory): 4000Kč + 15Kč / os.den
Obsazenost je možné zjistit u spráce základny Pavel Čihák, pavel.cihak@junakmilevsko.net

Další info

K srubu je možný přístup lesní cestou z Bečic, většinu roku pouze pešky, auto je nutné zaparkovat nad lesem (obtížně sjízdná cesta).V případě špatného počasí(rozbahněné cesty)auto nechávat ve vesnici u sběrného dvora. Pitná voda se dováží během léta na pramici cca 1km z pensionu Příběnice, během roku je nutné si přivézt pitnou vodu s sebou. Na tábořišti je velmi špatný nebo žádný signál mobilních operátorů. Obsazenost je možné zjistit u spráce základny Pavel Čihák, pavel.cihak@junakmilevsko.net, , fotografie z místa najdete ve fotogalerii.

Správce základny

Pavel Čihák, pavel.cihak@junakmilevsko.net,

 

 

Poděl se a sdílej!