1. 1. 2019

Facebook

Nemáte profil na facebooku? Nevadí. Tady uvidíte to nejdůležitější, co se děje na naší facebookové stránce. Mezi námi, stejně je mnohem důležitější, co děje ve skutečnosti, nebo ne?

1 week ago

Sedmička Milevsko

Tento víkend se naší "nově" (již v září) zvolené vůdkyni střediska povedlo uspěšně absolvovat kurz střediského minima. ...

View on Facebook

2 weeks ago

Sedmička Milevsko

O víkendu 22. - 24.11. se konala středisková výprava do Tábora. Naše Kokosky o tom napsaly článek. 🙂 ...

View on Facebook

2 weeks ago

Sedmička Milevsko

Dnes naši roveři a skauti postavili na náměstí, jako každý rok, betlém pod vánočním stromečkem, společně s panem Pichem z výtvarné školy. Přejeme příjemný advent. 😊 ...

View on Facebook

3 weeks ago

Sedmička Milevsko

Vyrazili jsme na střediskovou výpravu do Tábora 🙂 a to nás to nejlepší teprve čeká 🙂 ...

View on Facebook

4 weeks ago

Sedmička Milevsko

Vždy, když byla ve 20. století v Československu potlačena svoboda, byl obratem zakázán skauting. Ne proto, že skautky a skauti umí vázat uzly, poskytnout srdeční masáž nebo najdou na noční obloze Severku. Skauting byl nacisty a komunisty zakázán proto, že jeho podstatou je hodnotová výchova mladých lidí. Výchova k pravdě, k pomoci slabším, výchova k životu s rovnou páteří.

Podstatou nesvobody je omezení možnosti postavit se za hodnoty, kterým věříme, a žít v jejich duchu. Nesvobodný komunistický režim takové pokusy soustavně omezoval a trestal. Když s listopadem 1989 přišla příležitost obnovit svobodný skauting, tisíce dřívějších, a desetitisíce nových, skautek a skautů neváhaly ani okamžik. O 30 let později skauting opět stojí na energii nesčetných dobrovolníků ve vedení oddílů, dlouhodobě roste a sílí a vede holky a kluky k životu v pravdě. Pomáhá tak formovat aktivní občany a naplňuje svůj úkol vůči společnosti - dělat svět lepším. My, skautky a skauti, děkujeme všem, kteří přispěli k návratu svobody. Díky, že můžem!
...

View on Facebook